Kontrolowanie spożycia kalorii to jeden z aspektów utraty wagi.

Kontrolowanie spożycia kalorii to jeden z aspektów utraty wagi.

Dobrze wymieszaj i zaspokój swój poranek tym odżywczym i przepysznym śniadaniem.

Smoothie z siemienia lnianego i zwykłego jogurtu

Przepis na siemię lniane i zwykły jogurt to kolejne pyszne i pożywne śniadanie, które jest łatwe w przygotowaniu i zapewnia wiele korzyści zdrowotnych przy regularnym lub stałym spożyciu. Nasiona lnu, zwłaszcza mielone, są dobrym źródłem błonnika i zdrowych tłuszczów, takich jak omega 3.

Zawartość błonnika gasi apetyt w ciągu kilku minut i utrzymuje pełny żołądek przez dłuższy czas. Ponadto zwiększa wrażliwość na insulinę, kontroluje poziom cukru we krwi i zapobiega chorobom nowotworowym piersi.

Kiedy zmielone siemię lniane doda się do jogurtu naturalnego i innych bogatych w przeciwutleniacze owoców razem daje niesamowicie pyszny smak, który wystarczy, aby pobudzić Twój metabolizm, który miał odpocząć przez całą noc.

Składniki

3 łyżki stołowe. nasiona lnu1 szklanka niskotłuszczowego jogurtu naturalnego½ szklanki posiekanych jagód i truskawek

Proces

Aby przygotować smoothie z siemienia lnianego, należy najpierw zmielić siemię lniane w młynku do kawy, a następnie dodać do niego wszystkie pozostałe składniki tego przepisu. Dobrze wymieszaj, a twoje śniadanie jest gotowe do podania.

Wszyscy wiemy, że zdrowie to bogactwo, ale rzadko przypisujemy mu wartość w czasie rzeczywistym w porównaniu z innymi materialistycznymi rzeczami i przed innymi obowiązkami w życiu. Jeśli masz takie nastawienie, zostaw to sobie dzisiaj, korzystając z naszych pysznych, pożywnych pomysłów na śniadanie, aby szybko rozpocząć dzień, który jest jednorazowym rozwiązaniem wszystkich problemów zdrowotnych i szczęśliwego, świeżego nastroju na cały dzień.

Nie sposób przecenić korzyści płynących z biegania. Bieganie może pomóc obniżyć ryzyko zachorowania na raka. Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Bieganie stało się jedną z najważniejszych form ćwiczeń dla osób we wczesnych stadiach cukrzycy, nadciśnienia i osteoporozy. Może to zmniejszyć ryzyko zawału serca. Pomagając tętnicom zachować elastyczność i wzmocnić serce, bieganie jest wspaniałym sposobem na ograniczenie chorób sercowo-naczyniowych. Jakie są inne korzyści płynące z biegania, oprócz zdrowia serca i zapobiegania śmiertelnym chorobom? Przekonajmy się, czy bycie maratończykiem lub odnoszącym sukcesy sprinterem może przynieść korzyści dla Twojego ciała i umysłu.

Korzyści dla Twojego zdrowia

Spis treści

Korzyści dla zdrowiaKorzyści z biegania dla utraty wagiInne korzyści zdrowotne#1: Popraw zdrowie serca#2 Popraw swój nastrój#3 Wzmocnij stawy#4 Spalaj kalorie#5 Osiągaj holistyczne i kompletne treningi nóg#6 Ćwicz swój kręgosłup#7 Uzyskaj doskonały trening#8 Zwiększ moc medytacji i koncentracji#9 Schudnij#10 Popraw gęstość kości i utrzymuj zdrowe mięśnie#11 Zwiększ poziom energii#12. Zmniejsz ryzyko chorób przewlekłych#13 Popraw zdrowie skóry#14 Popraw pamięć i popraw zdrowie mózgu#15 Popraw jakość nocnego snu i promuj relaks#16 Zmniejsz ból#17 Chroń swój mózg przed przedwczesnym starzeniem#18 Zwiększ swoją kreatywność #19 Obniż poziom stresu# 20 Łagodzi objawy menopauzy#21 Zmniejsz ryzyko raka#22 Zwiększ długość życia#23 Popraw funkcjonowanie płuc#24 Wchłaniaj witaminę D#25 Popraw swoją równowagę#26 Zmniejsz tłuszcz z brzucha# 27 Zażegnaj przeziębienie# 28 Zmniejsz depresję#29 Utrzymuj zdrowe oczy# 30 Zwiększ swoje zdolności uczenia się.#31 Zmniejsz głód niezdrowego jedzenia#32 Popraw zdolność słyszenia#33 Złagodź lęk#34 Zwiększ swoją samoocenęJak się tam dostać!#1 Zaplanuj swój bieg#2 Przygotuj swój zestaw#3 Podnieś tempo#4 Zbuduj swoją wytrzymałość#5 Zjedz pożywny posiłek#6 Skonfiguruj system rówieśniczy#7 Utrzymuj nawodnienie#8 Odpoczywaj częściej#9 Kontakt ze swoim ciałem#10 Dostosuj się i dostosujBieganie kontra Siłownia: co jest lepsze?1. Bieganie przedłuża żywotność2. Bieganie sprawia, że ​​jesteś na haju3. Bieganie nie wymaga dojazdów4. Bieganie Odpiera tłuszcz z brzucha5. Bieganie podnosi poziom witaminy D6. Bieganie pochłania mnóstwo kalorii7. Bieganie nie wymaga dodatkowego sprzętu8. Bieganie jest łatwe w dowolnym miejscu i czasie9. Bieganie podnosi poziom energii10. Bieganie wzmacnia kości11. Bieganie jest zorientowane na cel.12. Bieganie eliminuje przeziębienie13. Bieganie jest idealne dla każdego.14. Bieganie to aktywność społeczna15. Bieganie jest medytacyjne16. Bieganie jest zawsze inne17. Możesz biegać łatwo18. Bieganie poprawia nastrój19. Bieganie jest sposobem na jedzenie zdrowych węglowodanów20. Bieganie wzmacnia kolana21. Bieganie jest idealne dla twojego serca.22. Bieganie sprzyja dobremu widzeniu23. Bieganie jest dobre dla zdrowia psychicznego.24. Bieganie jest idealne dla uzyskania szczupłej sylwetki. Błędy podczas biegania w celu utraty wagi #1 Ten sam trening# 2 Ta sama prędkość na dłuższe dystanse#3 Zbyt duże skupienie na kaloriach#4 Nie próbowanie innych form ćwiczeń cardio#5 Bieganie za dużo!Wniosek

#1 Pozytywne zdrowie psychiczne

Stres może powodować liczne problemy zdrowotne i związane z nastrojem. Może również zmniejszać apetyt i wpływać na jakość snu. Kiedy się biega, ciało jest zmuszone do nadmiernego zużycia energii i hormonów. Bieganie zmniejsza również ryzyko wystąpienia napięciowych bólów głowy. Kiedy jesteś przygnębiony, ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to ciasno. Bieganie poprawia nastrój, ponieważ mózg wydziela hormony, które w naturalny sposób go podnoszą. Ćwiczenia, takie jak bieganie, mogą poprawić kondycję psychiczną. Bieganie jest korzystne dla umysłu, ciała i ducha. Poczuj przepływ energii i koncentrację, niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki, czy długodystansowy bieg.

#2 Bieganie poprawia długowieczność

Zdjęcie: Eric Estraus kas/ CC BY

Biegacze żyją dłużej niż ci, którzy tego nie robią. Według badań większość biegaczy korzysta z dłuższego życia.

#3 Wypompuj negatywność

Doświadczenia wysokiej jakości biegaczy są prawdziwe. Szeroko zakrojone badania pokazują, że podczas biegania nasz mózg uwalnia endokannabinoidy, które są podobne do pozytywnych stanów psychicznych i sprawiają, że biegacze są szczęśliwi i optymistyczni.

#4 Odeprzeć Tłuszcz Żołądkowy

Zdjęcie: Ryan Knapp/ CC BY

Wraz ze starzeniem się ciała, żołądek przybiera na wadze. Badania wykazały, że najlepszym sposobem na zażegnanie brzucha jest regularne bieganie. Jedno badanie w medycynie & Nauka w sporcie & Ćwiczenia wykazały, że spośród 100 000 biegaczy ci, którzy biegali 35 lub więcej mil w ciągu tygodnia, przybierali na wadze mniej.

#5 Zdobądź swoją witaminę D

Organizm ludzki otrzymuje witaminę D z ekspozycji na słońce. Większość spędza czas w pomieszczeniach wyjaśniając, dlaczego wielu ludziom brakuje tej cennej witaminy. Bieganie na zewnątrz może wzmocnić pozytywne stany i zapewnić organizmowi witaminę D, której potrzebuje, aby być silnym i zdrowym.

#6 Bieganie zwiększa poziom energii

Bieganie to wspaniały trening dla układu sercowo-naczyniowego. Nie męcz się łatwo z powodu obciążenia pracą i zwiększ swoją wytrzymałość i wytrzymałość dzięki bieganiu, aby zwiększyć poziom energii.

#7 Bieganie wzmacnia kości

W przeciwieństwie do innych treningów aerobowych, bieganie jest najlepszym sposobem na obciążenie i przebudowę kości oraz kształtowanie mięśni. Pływanie, jazda na rowerze i praca na maszynach eliptycznych nie prowadzą do tak mocnych kości, jak bieganie.

# 8 Bieganie pomaga osiągnąć cele

Bieganie poprawia skupienie, koncentrację i pamięć. Zawsze możesz wpaść w myślenie polegające na skupieniu się na ciele podczas biegania. Sprawia, że ​​jesteś czujny, energiczny, wibrujący i aktywny.

# 9 Odeprzyj przeziębienie, pożegnaj się z grypą

Bieganie pomaga również, gdy czujesz się chory. 30-minutowy bieg stymuluje układ odpornościowy do walki z przeziębieniem, zanim stanie się infekcją, która cię obezwładni. Jedno z badań British Journal of Sports Medicine wykazało, że osoby, które wykonywały ćwiczenia aerobowe, cierpiały na mniej infekcji górnych dróg oddechowych. Biegacze łapiący przeziębienie doświadczali mniej dotkliwych objawów.

#10 Bieganie jest towarzyskie

Zdjęcie: Pierre Rennes/ CC BY

Zwiększ swój wskaźnik interakcji społecznych z pozytywnymi korzyściami dla ciała i umysłu, dołączając do klubu biegaczy lub społeczności biegaczy. Może to wzmocnić sieci wsparcia społecznościowego.

# 11 Medytacja a bieganie

Eksperci i trenerzy biegania również porównali bieganie do medytacji, ponieważ poziom skupienia i koncentracji jest wysoki i dzięki temu możesz pozostać ostry jak brzytwa.

# 12 Bieganie zwiększa siłę ciała

Bieganie jest najlepszym treningiem, ponieważ jest to najbardziej podstawowa forma ćwiczeń, wykorzystująca ciało, wagę i nogi do napędzania się do przodu. Bieganie może również pomóc w usposobieniu i wzmocnić pozytywne stany nastroju. Bieganie wzmacnia kości i mięśnie poprzez poprawę gęstości kości nóg i bioder.

#13 Lepszy sen

Zdjęcie: Michael Dorausch/ CC BY

Wysokie biegacze niosą ze sobą również wiele korzyści. Jednym z nich jest lepsza jakość snu. Badanie przeprowadzone w Szwajcarii z 2012 r. wykazało, że bieganie przez zaledwie 30 minut każdego ranka przez 3 tygodnie poprawia jakość snu danej osoby.

# 14 Wzmocnij kolana

Bieganie nie uszkadza kolan. Pełni dokładnie odwrotną funkcję. Badania wykazały, że bieganie na długich dystansach może obniżyć ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów. Bieganie poprawia przepływ składników odżywczych do chrząstek stawu kolanowego, jednocześnie wzmacniając więzadła wokół stawu kolanowego.

# 15 Uzyskaj przemianę serca

Bieganie to sport aerobowy. Trenując metabolizm tlenowy lub wysysający tlen, ćwiczenia aerobowe są efektywnym czasowo sposobem ćwiczenia serca. Badania w American Journal of Cardiology wskazują, że bieganie zapewnia dobre zdrowie serca.

# 16 Zachowaj zdrowy wzrok, unikaj problemów ze wzrokiem

Biegnij po lepszy wzrok. Badanie z 2013 roku wykazało, że ci, którzy biegali średnio 5 mil lub więcej dziennie, mieli o 41 procent mniej szans na rozwój zaćmy. Jest to główna przyczyna pogorszenia widzenia wraz z nadejściem starości. Bieganie zmniejsza ryzyko zachorowania na wysokie ciśnienie krwi lub cukrzycę typu 2. Przyczyniają się one do zaćmy.

#17 Popraw trawienie

Bieganie poprawia trawienie i pomaga w utrzymaniu apetytu. Kalorie są spalane w wyniku czego po biegu odczuwasz zdrowy głód.

#18 Popraw krążenie

Bieganie poprawia krążenie w całym ludzkim ciele. Gdy mózg otrzymuje więcej tlenu i składników odżywczych, poprawia się poziom koncentracji w pracy.

# 19 Niższe ryzyko cukrzycy

Regularne bieganie pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów cukrzycowych i ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

# 20 Zwolnij starzenie

Bieganie pomaga przywrócić młodość, zapewniając zdrowe kości i promienną cerę. Teraz, biegając, odeprzyj zmarszczki i starość, aby zachować zdrowe i sprawne kości oraz uzyskać dostęp do silniejszej struktury ciała.

#21 Zwiększ siłę, utrzymuj zdrowy poziom trójglicerydów

Bieganie utrzymuje zdrowy poziom trójglicerydów w organizmie. Zmniejsza również ryzyko problemów z tym związanych.

#22 Poprawia zdolność do koordynowania i wzmacniania ścięgien

Bieganie wzmacnia więzadła i ścięgna. Zwiększa wytrzymałość stawów oraz zmniejsza możliwość kontuzji kostek i kolan. Regularne bieganie poprawia koordynację ręki i oka oraz równoważy ciało.

Korzyści tonosin czy działa z biegania na odchudzanie

Bieganie działa lepiej w spoczynku. Ćwiczenia o wysokiej intensywności, takie jak bieganie, stymulują poparzenia i wysoki metabolizm w przeciwieństwie do ćwiczeń o niskiej intensywności. Więc jeśli biegasz lub idziesz na tym samym dystansie, bieganie przyspieszy utratę wagi. Spoczynkowy wydatek energii pozostaje podwyższony po biegu. Porównując chodzenie i bieganie, kalorie spalone podczas biegu doprowadziły do ​​utraty wagi o ponad dziewięćdziesiąt procent, w przeciwieństwie do kalorii spalonych podczas chodzenia.

Bieganie jest efektywne, jeśli chodzi o czas. Spalając więcej kalorii w krótszym czasie, możesz pokonać większy dystans. Większość ludzi może przebiec 2-3 razy więcej dystansów niż jest w stanie przejść w danym okresie czasu. Krótkie treningi, takie jak sprinty, mogą również pomóc spalić więcej kalorii na minutę.

Bieganie jest wygodne, ponieważ dysponujemy technologią i gadżetami do monitorowania spalania kalorii. To sprawia, że ​​jest to najlepszy trening na odchudzanie ze względu na przystępną cenę, dostępność i kilka barier. Utrata masy ciała jest naturalnym wynikiem angażowania się w więcej tego ćwiczenia ze względu na haj biegacza. Kontrolowanie spożycia kalorii to jeden z aspektów utraty wagi. Sama dieta nie zapewni Ci pożądanego kształtu. Ograniczenie kalorii może uzupełniać utratę wagi, ale rygorystyczne ćwiczenia sercowo-naczyniowe, takie jak bieganie, odgrywają wiodącą rolę w utracie wagi.

Pamiętaj, że postępy ulegną wyrównaniu, gdy nastąpi dostosowanie schematu ćwiczeń. Bieganie na długich dystansach może być trudnym zadaniem, ale ma swoje zalety. Spraw, aby biegi wydajniej spalały tłuszcz, regularnie ćwicząc. Trening interwałowy lub krótkie serie ćwiczeń z regeneracją w środku mogą mieć wpływ na to, jak łatwo pozyskujesz energię z wdychanego tlenu. Po zmianie biegów i przyspieszeniu Twoje mięśnie pracują ciężej, aby przetworzyć O2, wydając więcej energii za pomocą ATM i fosfokreatyny, aby go przepracować. Po bieganiu tempo przemiany materii rejestruje poważne korzyści nawet po zaprzestaniu ćwiczeń. Trening interwałowy może wzmocnić efekty topienia tłuszczu.

Inne korzyści zdrowotne

#1: Popraw zdrowie swojego serca

Bieganie to najlepszy sposób na utrzymanie układu sercowo-naczyniowego w doskonałej kondycji. Jest to aerobowa forma ćwiczeń, która wykorzystuje w diecie kwasy tłuszczowe i węglowodany, zapewniając bardziej energiczne i aktywne życie.

Typowi biegacze czerpią korzyści z powolnego i stałego tętna spoczynkowego oraz nadmiernie wysokiego zużycia tlenu. Badania nad układem sercowo-naczyniowym wykazały, że u osób, które biegają określone dystanse, rozwija się również grubsza, lepiej zdefiniowana lewa komora serca w porównaniu z osobami, które tego nie robią. Dla takich biegaczy serca pompują ogromne ilości krwi na każde uderzenie serca i są wyjątkowo wydajne w porównaniu z tymi, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Co więcej, biegacze również odnoszą korzyści z progresywnych skutków wielu czynników ryzyka chorób wieńcowych lub serca, co jest prawdopodobnym wyjaśnieniem, dlaczego przewlekłe lub długotrwałe ćwiczenia wytrzymałościowe są zwykle związane z mniejszą liczbą zgonów związanych z chorobą wieńcową.

Bieganie jest zasadniczo niezwykle skuteczne jako ćwiczenie wieńcowe, które pomaga utrzymać zdrowe serce. Podczas biegania organizm zużywa również kwasy tłuszczowe lub węglowodany. Poza zapobieganiem zgonom wieńcowym, dodatkowo promuje doskonałe zdrowie serca.

#2 Popraw swój nastrój

Biegacze mówią o tym, jak to ćwiczenie poprawia nastrój, niezależnie od tego, jak się czują przed bieganiem. Niektórzy używają biegania specjalnie po to, by poprawić sobie nastrój. Dodatkowo zalecany jest również przez specjalistów i terapeutów zdrowia psychicznego. Co więcej, nie tylko wywołuje to stan określany jako „haj biegacza” związany z przypływem neuroprzekaźników/hormonów dobrego samopoczucia, znanych jako endokannabinoidy.

Medycyna & Nauka w sporcie &Badanie dziennika ćwiczeń wykazało, że tylko jeden przypadek prostych ćwiczeń, takich jak 30-minutowy spacer na bieżni, może natychmiast i całkowicie poprawić nastrój. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na poważne zaburzenia depresyjne, zaburzenia afektywne dwubiegunowe lub inne zaburzenia nastroju.

Biegacze potwierdzają, jak ćwiczenie poprawia nastrój poszczególnych osób, niezależnie od tego, jak się wcześniej czuli. Ćwiczenie służy również poprawie nastroju osób poprzez hormony dobrego samopoczucia prowadzące do „haju biegacza”.

#3 Wzmocnij swoje stawy

Chociaż ludzie mogą myśleć inaczej, badania opublikowane w Medicine and Science in Sports and Exercise wykazały, że bieganie nigdy nie zwiększy ryzyka choroby zwyrodnieniowej stawów, szczególnie u osób biegających w maratonach lub na długich dystansach.